Filmy groteska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje groteska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adaś Miauczyński, lat 44, leży w nadrannym półśnie, półjawie. Boi się wstać. Boi się dnia. Klnie i żegna się. Gimnastykuje się do siedmiu: jest numeromanem. Pociąga siedem łyków mineralnej. Twarz obmywa do siedmiu. Podciera tyłek - do siedmiu lub trzynastu bądź dwudziestu jeden. Podmywa się: trzy razy tyłek, cztery - krocze; razem - siedem. Wsypuje do miseczki siedem garstek płatków. Żeby nie jeść samotnie, je z telewizorem: cierpi przez niezgodę w Sejmie.
Tytus (Michał Sikorski) jest młodym mężczyzną o bardzo łagodnym usposobieniu, odbywającym właśnie kurs w grupie paramilitarnej. Chłopak wspierany jest przez Natalię (Kinga Jasik), która razem z nim odbywa survivalowe szkolenie w lesie. Dziewczyna jednak w odróżnieniu od Tytusa, znakomicie wpisuje się w militarny świat.

Rejs

7,3
Statkiem podróżuje pasażer "na gapę". Zostaje uznany za instruktora kulturalno-oświatowego.


Tytułowy sublokator to Ludwik, młody naukowiec, który dostał upragniony przydział na mieszkanie. Otrzymał pokój w willi pani Marii, zamieszkałej dotąd przez same kobiety, które natychmiast otaczają i rywalizują o Ludwika. Zamiast poświęcić się pracy naukowej musi wciąż wysłuchiwać dziwacznych problemów zaborczych kobiet, którym zadanie ułatwia złamanie przez Ludwika nogi… ale może nie jest tak tragicznie do końca, ma przecież drugą nogę…
Szokujący i dekadencki film będący artystyczną prowokacją reżysera. Czterech zamożnych mężczyzn spotyka się na uczcie w podmiejskiej willi. Pilot Marcello (Marcello Mastroianni), sędzia Philippe (Philippe Noiret), producent telewizyjny Michel (Michel Piccoli) oraz restaurator i kucharz Ugo (Ugo Tognazzi) postanawiają popełnić samobójstwo z... przejedzenia. Po pierwszym dniu objadania się sprowadzają do willi trzy prostytutki. Do towarzystwa dołącza też żądna wrażeń nauczycielka. W willi dochodzi do orgii obżarstwa i seksu.

Bez duszy

5,9
Głównym bohaterem filmu jest znany choćby z „Bezdroży” amerykański aktor Paul Giamatti, który gra tutaj samego siebie. Giamatti rozczarowany swoim życiem i wypalony wewnętrznie, nie potrafi skupić się na swojej najnowszej teatralnej roli w czechowowskim „Wujaszku Wani”. Dlatego postanawia oddać swoją duszę do popularnej ostatnio przechowalni i sprowadzić zamiast niej inną, bardziej pomocną przy jego pracy – duszę z Rosji. Fakt, że dusza Giamatti’ego wygląda jak ciecierzyca to tylko pierwsza z serii ironicznych niespodzianek, jakie czekają na bohatera.
W Watykanie trwa konklawe. Wszyscy czekają na słowa: habemus papam (łac. mamy papieża). Wśród kardynałów panuje ogromne napięcie, każdy się modli o to by ... nie zostać wybranym. Los wskazuje na kardynała Melville, przeżywającego kryzys wiary niespełnionego aktora, który na wiadomość o wyborze wydaje okrzyk rozpaczy. Pomóc nowemu papieżowi starają się jego rzecznik prasowy i psychiatra. Zadanie nie będzie łatwe...
W niedalekiej przyszłości wszechwładna korporacja powierza szalonemu geniuszowi komputerowemu zadanie udowodnienia przełomowego twierdzenia matematycznego.
Żyjące w Nowym Jorku zwierzęta okazują się mieć podobne problemy do ludzi.
Dlaczego w Warszawie, podczas upałów w niewytłumaczony sposób znika woda? To jest właśnie „hydrozagadka”. Kto ją może rozwiązać? Tylko legendarny i nieustraszony As. Co się okazuje? Zamieszany w sprawę jest tajemniczy maharadża i jego człowiek, doktor Plama. Planują przenieść za pomocą odparowania i pomyślnych wiatrów ogromne masy wody do kraju maharadży.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…